ІСТОРІЯ В ШКОЛІ
22 вересня - "День партизанської слави"
День українського козацтва.
У жовтні місяці тиждень правових знань. Учні школи активно працювали над творчими роботами, засвоювали права та обов’язки громадян. Простежували важливість значення слів «право» та «обов’язок», вдосконалювали вміння оформлення та виконання творчих робіт.
Вікторина "Мандруємо разом Україною"
Урок мужності " ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ"
Акція "Засвіти свічку"-вшанування пам'яті жертв голодомору.
Правовий тиждень . Учні активно розвязували кросворди, ребуси, малювали малюнки про права та обов'язки, виготовляли стінгазети. У 9 класі проведено "Правовий футбол" 8 класі вікторина "Знавці права"

22 січня 2021 р.
Перегляд відео до міжнародного Дня пам'я жертв Голокосту
Для українського народу бій під Крутами, який відбувся 103 роки тому, став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
22 вересня ми з вдячністю вшановуємо колишніх партизан і підпільників, усіх, хто в роки Другої світової війни став до нерівного бою з фашистськими окупантами.На тернистому шляху підпільної боротьби полягли десятки тисяч синів і дочок України. Це гірка історична правда. Але їхня жертва, принесена в ім'я свободи нашого народу та майбутніх поколінь, не була марною. Ми пам'ятаємо і шануємо.
29 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.Заходи до 80-років трагедії у БАБИНОМУ ЯРУ: 1.Засідання за круглим столом «Бабин Яр. Ніколи більше!» (8-класі). 2.Виставка повідомлень, презентацій,малюнків «Могильний вітер з тих ярів повіяв-а в полум’ях метався Бабин Яр» протягом тижня.3. «Нехай Бабин Яр зриває з нас байдужість»Виготовлення фото колажу з учнями 6 класу. 4.Заняття правового лекторію «Молодь. Право. Мораль» на тему «Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього» (9 клас). 5.«Попіл Бабиного яру в наші стукає серця» 7-клас. 6.«80 років пам`яті: забуттю не підлягає»на уроках історії України провести інформаційні хвилинки перегляд відеоролика з учнями 5-9 класів (протягомтижня).
14 жовтня об'єднує в собі декілька великих свят , це День захисника України,Покрова Святої Богородиці,День Українськогокозацтва. З нагоди відзначення Дня українського козацтва в школі з 11-13 жовтня було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. «В єдності – наша сила!»
Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 77 річницю.У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року). Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород.
День Гідності та Свободи -свято в Україні, відзначається ороку 21 листопада на чесьть початкуцього дня двох революцій:Помаранчевої революції 2004року та Революції Гідності 2013 року. Було проведено ряд заходів з учнями 5-9 класів.
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933роки. До Дня пам'яті про Голодомор 27 листопада учні 8 класу виготовляли аплікації "Колосок надії ", які стали символом життя та добробуту,а також надії на те, що в майбутньому подібні трагедії ніколи не повторяться.
З 06 по 10 грудня пройшов Всеукраїнський тиждень права, в ході якого були проведені такі заходи: Юридична гра «Юридичний футбол», розгадування кросвордів, ребусів, на правову тематику, виставка - конкурс творчих робіт (рефератів, повідомлень,малюнків, віршів, творів). Мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини. Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
100 років Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки – останньої спроби збройним шляхом повернути втрачену державність. Водночас Україна вшановує вояків Армії УНР, розстріляних біля містечка Базар.
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше згадували восновному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році з'явилося багато партизан серед наших сучасників . Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях. Про яких розповідаєш учням а вони доповнують твою розповідь бо багато читають в соціальних мережах про подвиги українців. У 5 класі було виготовлено лепбук "Герої сьогодення", у 6 класі тематичні малюнки, 7 клас перегляд відео, 8-9 клас виготовлення презентацій повідомлень.
Сьогодні в Україні відзначають важливе свято - День захисників і захисниць України. Сято відзначається орічно 14 жовтня, в один день із Покровою Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, День створення УПА.
День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Проведено ряд заходів з учнями 5-9 класів.
Знання учнів, розумовий, духовний та культурний розвиток повинні спиратися на власні зусилля. Особливу цінність для учня має шлях, який він обере, розв'язуючи поставлену перед ним проблему. Учень оволодіває методом праці, який у майбутньому зможе застосувати до аналогічних завдань. Цей принцип допоможе дитині виробити в собі впевненість у власній-цінності, у тому, що вона сама дасть собі раду і власними зусиллями зуміє подолати труднощі, які траплятимуться на її життєвому шляху.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. Проведено ряд заходів. Мета заходів –вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, сприяння національно-патріотичному вихованню дітей та учнівської молоді,розвитку почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формування розуміння єдності і цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни .Революції гідності, її причини, перебіг подій і наслідки стали предметом обговорення під час занять учнів 8-9-х класів.Виставки малюнків«Україна починається з тебе»;віртуальні екскурсії місцями Революції Гідності«Вільні творять майбутнє»; 5-9 класів.
Благодійність зараз на часі. Треба допомагати Захисникам, завдяки яким зустрічаємо українські світанки.Десятки тисяч наших захисників щоденно боронять кордони України. Усі вони потребують уваги і розуміння, тому навіть найменша наша допомога – це частина великої доброї справи.
Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років, за різними оцінками, коливається від 3 до 7 мільйонів осіб. Деякі дослідники називають й більші цифри.Голодомор 1932-1933 року відбувавсянавсій території радянської України, а також на Кубані і Поволжі, де проживали українці в той час.
Коментарi